CIRCLE TRAINING CENTER
کد : 5526-8676      تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۱ بهمن تعداد بازدید : 356

CG News

اسامی برندگان جوایز اسکار 2020
نود و دومین جشنواره اسکار هم همراه با شگفتی بسیار شب گذشته در سالن دالبی تیاتر لس ‌‌آنجلس برگزار شد.
نود و دومین جشنواره اسکار هم همراه با شگفتی بسیار شب گذشته در  سالن دالبی تیاتر لس ‌‌آنجلس برگزار شد. در اسکار 2020 فیلم کره جنوبی  Parasite یا انگل با دریافت 4 جایزه توانست بیشترین جوایز را دریافت کند و پس از آن فیلم های 1917 با 3 جایزه و فیلم های فورد در برابر فراری ، جوکر، روزی روزگاری در هالیوود هر کدام با دریافت 2 جایزه بیشترین جوایز را دریافت نمودند.
 
از نکات جالب این جشنواره نامزدی فیلم جوکر در  11 بخش و همچنین نامزد شدن اسکالت جوهانسون در دو بخش بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مکمل زن بود که در هیچ کدام نتوانست جایزه را دریافت کند.
 
 
لیست اسامی اسکار 2020 به شرح زیر است.
 
 
بهترین فیلم
 
  • برنده: Parasite
  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Little Women
  • Marriage Story
  • 1917
  • Once Upon A Time in Hollywood
 
 
بهترین بازیگر زن
  • برنده: Renee Zellweger - Judy
  • Cynthia Erivo - Harriet
  • Scarlett Johansson - Marriage Story
  • Saoirse Ronan - Little Women
  • Charlize Theron - Bombshell
  • بهترین بازیگر مرد
  • برنده: Joaquin Phoenix - Joker
  • Antonio Banderas - Pain and Glory
  • Leonardo DiCaprio - Once Upon A Time in Hollywood
  • Adam Driver - Marriage Story
  • Jonathan Pryce - The Two Popes
 
 
بهترین نقش مکمل زن
  • برنده: Laura Dern - Marriage Story
  • Kathy Bates - Richard Jewell
  • Scarlett Johansson - Jojo Rabbit
  • Florence Pugh - Little Women
  • Margot Robbie - Bombshell
  • بهترین نقش مکمل مرد
  • برنده: Brad Pitt - Once Upon A Time in Hollywood
  • Tom Hanks - A Beautiful Day in the Neighborhood
  • Sir Anthony Hopkins - The Two Popes
  • Al Pacino - The Irishman
  • Joe Pesci - The Irishman
 
بهترین کارگردانی
  • برنده: Parasite - Bong Joon-ho
  • The Irishman - Martin Scorsese
  • Joker - Todd Phillips
  • 1917 - Sam Mendes
  • Once Upon A Time in Hollywood - Quentin Tarantino
 
 
بهترین فیلمنامه اصلی
 
  • برنده: Parasite - Bong Joon-ho & Han Jin Won
  • Knives Out - Rian Johnson
  • Marriage Story - Noah Baumbach
  • 1917 - Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns
  • Once Upon A Time in Hollywood - Quentin Tarantino
 
بهترین فیلمنامه اقتباسی
  • برنده: Jojo Rabbit - Taika Waititi
  • The Irishman - Steven Zaillian
  • Joker - Todd Phillips & Scott Silver
  • Little Women - Greta Gerwig
  • The Two Popes - Anthony McCarten
 
بهترین فیلم انیمیشن
  • برنده: Toy Story 4
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • I Lost My Body
  • Klaus
  • Missing Link
 
بهترین مستند بلند
  • برنده: American Factory
  • The Cave
  • The Edge of Democracy
  • For Sama
  • Honeyland
 
بهترین فیلم بین المللی
  • برنده: Parasite - South Korea
  • Corpus Christi - Poland
  • Honeyland - North Macedonia
  • Les Miserables - France
  • Pain and Glory - Spain
 
 
بهترین ترانه اصلی
  • برنده: (I'm Gonna) Love Me Again - Rocketman (Elton John & Bernie Taupin)
  • I Can't Let You Throw Yourself Away - Toy Story 4 (Randy Newman)
  • I'm Standing With You - Breakthrough (Diane Warren)
  • Into the Unknown - Frozen 2 (Kristen Anderson-Lopez & Robert Lopez)
  • Stand Up - Harriet (Joshuah Brian Campbell & Cynthia Erivo)
 
بهترین موسیقی متن
  • برنده: Joker - Hildur Guðnadóttir
  • Little Women - Alexandre Desplat
  • Marriage Story - Randy Newman
  • 1917 - Thomas Newman
  • Star Wars: The Rise of Skywalker - John Williams
 
بهترین فیلم برداری
  • برنده: 1917 - Roger Deakins
  • The Irishman - Rodrigo Prieto
  • Joker - Lawrence Sher
  • The Lighthouse - Jarin Blaschke
  • Once Upon A Time in Hollywood - Robert Richardson
 
بهترین جلو های ویژه
  • برنده: 1917 - Guillaume Rocheron, Greg Butler & Dominic Tuohy
  • Avengers: Endgame - Dan DeLeeuw, Russell Earl, Matt Aitken & Dan Sudick
  • The Irishman - Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepulveda-Fauser & Stephane Grabli
  • The Lion King - Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R Jones & Elliot Newman
  • Star Wars: The Rise of Skywalker - Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach & Dominic Tuohy
 
 
بهترین تدوین
  • برنده: Ford v Ferrari - Michael McCusker & Andrew Buckland
  • The Irishman - Thelma Schoonmaker
  • Jojo Rabbit - Tom Eagles
  • Joker - Jeff Groth
  • Parasite - Yang Jinmo
 
 
بهترین طراحی لباس
  • برنده: Little Women - Jacqueline Durran
  • The Irishman - Sandy Powell & Christopher Peterson
  • Jojo Rabbit - Mayes C Rubeo
  • Joker - Mark Bridges
  • Once Upon A Time in Hollywood - Arianne Phillips
 
بهترین تدوین صدا
  • برنده: Ford v Ferrari - Donald Sylvester
  • Joker - Alan Robert Murray
  • 1917 - Oliver Tarney & Rachael Tate
  • Once Upon A Time in Hollywood - Wylie Stateman
  • Star Wars: The Rise of Skywalker - Matthew Wood & David Acord
 
 
بهترین صدا گذاری
  • برنده: 1917 - Mark Taylor & Stuart Wilson
  • Ad Astra - Gary Rydstrom, Tom Johnson & Mark Ulano
  • Ford v Ferrari - Paul Massey, David Giammarco & Steven A Morrow
  • Joker - Tom Ozanich, Dean Zupancic & Tod Maitland
  • Once Upon A Time in Hollywood - Michael Minkler, Christian P Minkler & Mark Ulano
 
 
بهترین طراحی صحنه
  • برنده: Once Upon A Time in Hollywood - Barbara Ling & Nancy Haigh
  • The Irishman - Bob Shaw & Regina Graves
  • Jojo Rabbit - Ra Vincent & Nora Sopková
  • 1917 - Dennis Gassner & Lee Sandales
  • Parasite - Lee Ha Jun & Cho Won Woo
 
بهترین چهره پردازی
  • برنده: Bombshell - Kazu Hiro, Anne Morgan & Vivian Baker
  • Joker - Nicki Ledermann & Kay Georgiou
  • Judy - Jeremy Woodhead
  • Maleficent: Mistress of Evil - Paul Gooch, Arjen Tuiten & David White
  • 1917 - Naomi Donne, Tristan Versluis & Rebecca Cole
 
بهترین فیلم کوتاه
  • برنده: The Neighbors' Window
  • Brotherhood
  • Nefta Football Club
  • Saria
  • A Sister
 
بهترین انیمیشن کوتاه
  • :برندهHair Love
  • Dcera (Daughter)
  • Kitbull
  • Memorable
  • Sister